Dezynfekcja rąk a Covid19 – dlaczego i jak należy dezynfekować ręce ?

Dezynfekcja rąk zadamy sobie pytania a po co to nam ? Otóż …

Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich i stopniowo wprowadziła w codzienne życie drastyczne zmiany. Towarzyszący jej obowiązek dezynfekcji sprawia, że stale powstają nowe rozwiązania mające to zadanie ułatwić. Z pewnością zastanawiacie się, jaką rolę dla zdrowia odegra zachowanie pełnej higieny i czy faktycznie ograniczy zachorowalność i uchroni przed zarażeniem? Sprawdźcie, kiedy odkażać ręce, aby uniknąć wirusa i które środki będą najskuteczniejsze.

AeroCare Advance GSM automat do bezdotykowej dezynfekcji rąk atomizerem
dezynfekcja rąk pandemia covid-19

W jakim celu dezynfekuje się dłonie?

Odpowiedź jest prosta – aby usunąć z nich wszelkie potencjalnie chorobotwórcze drobnoustroje. Bakterie i wirusy występujące na często dotykanych powierzchniach pozostaną na nich przez określony czas, w zależności od materiału. Najdłużej będą obecne na przedmiotach wykonanych z metalu – jak na ironię to właśnie z niego produkowane są klamki, poręcze i przyciski. Wystarczy chwila, aby wskutek bezpośredniego kontaktu cząsteczki wirusa trafiły na skórę. Gdy dotkniecie twarzy, a zwłaszcza okolic ust, nosa i oczu, z łatwością wnikną one do Waszego organizmu przez śluzówkę. Tak prosta droga transmisji wirusa skłania do podjęcia skutecznych środków ochronnych, wśród których nie można zapomnieć o regularnej dezynfekcji.

Konieczność ta wynika także z dbałości o bezpieczeństwo innych osób. Zdając sobie sprawę z łatwości rozprzestrzeniania zakażenia, należy systematycznie oczyszczać dłonie, aby nie roznosić na nich drobnoustrojów poprzez dotykanie różnych powierzchni. Bez trudu można sobie bowiem wyobrazić, jak niedbalstwo i ignorancja jednej osoby przyczynią się do zachorowania dziesiątek innych.

Dezynfekcja rąk - kiedy dezynfekować ręce ?

Teoretycznie powinniście to robić po każdym kontakcie z potencjalnie skażonym przedmiotem – jeśli chwycicie klamkę, poręcz w autobusie lub koszyk w sklepie, powinniście użyć preparatu odkażającego. Nie mając takiej sposobności, musicie pamiętać, aby nie zbliżać rąk do twarzy, co zazwyczaj jest trudne, ponieważ wiele osób dotyka nosa, ust i okolic oczu mimowolnie. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa i w trosce o innych, dezynfekcję dłoni należy wykonać zawsze wtedy, gdy nie będzie dostępu do mydła i wody:

– przed jedzeniem;
– po dmuchaniu nosa lub kichnięciu i kaszlu, jeśli użyjecie rąk do zakrycia twarzy;
– przed wejściem do budynku i po wyjściu z niego;
– po wejściu do pojazdu komunikacji miejskiej i zajęciu miejsca, a także po zakończonej podróży;
– po użyciu przycisków w automacie biletowym, bankomacie lub windzie;
– po przyjmowaniu od drugiej osoby gotówki lub innych przedmiotów oraz gdy nastąpi powitanie poprzez uściśnięcie dłoni.

AeroCare Advance automat do bezdotykowej dezynfekcji rąk atomizerem branding

AeroCare Advance

Duży wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolemdzierżawa 130 zł miesięcznie

AeroCare Advance GSM automat do bezdotykowej dezynfekcji rąk atomizerem instalacja w biurze

Alternatywa dla mydła i wody – poręczne akcesoria do dezynfekcji rąk

Przyjmując dezynfekcję za swój obowiązek, zaopatrzcie się w odpowiednie preparaty. Nie zawsze bowiem znajdziecie ogólnodostępne stacje odkażające czy dozowniki z płynem dezynfekującym. I choć raczej w każdym sklepie, lokalu usługowym i urzędzie taki środek będzie stał w widocznym miejscu przy wejściu, warto mieć swój własny, podręczny. Umieszczony w torebce lub kieszeni, uratuje sytuację w razie potrzeby.
Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie dezynfekcji to nieunikniony trend, który z czasem zauważycie w wielu miejscach – im wygodniejszy i łatwiej dostępny proces odkażania, tym chętniej ludzie z niego skorzystają. Dlatego doskonałą propozycją będą:

– bezdotykowe stacje dezynfekujące;
– automatyczne dozowniki płynów dezynfekujących;
– wolnostojące i zasilane wbudowanymi akumulatorami urządzenia, działające niezależnie od sieci energetycznej z dostępem przez sieć GSM.

Prawdopodobnie właśnie one staną się przyszłością wyposażenia obiektów publicznych i często uczęszczanych miejsc, w których duże skupiska ludzi generują ryzyko szybszej transmisji wirusa. Innowacyjne, samoobsługowe i w pełni zrobotyzowane akcesoria usprawnią proces dezynfekcji i skłonią większą liczbę osób do korzystania z takiej formy oczyszczania dłoni. To gwarancja bezpieczeństwa oraz ochrony, tak ważnych w obecnym czasie.

AeroCare Kids GSM wolnostojący dozownik do dezynfekcji rąk dla dzieci

AeroCare Kids

Kompaktowy wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem


dzierżawa 119 zł miesięcznie

Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk aerozolem AeroCare Basic dysze olleclean branding

AeroCare Basic

Kompaktowy wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem


dzierżawa 99 zł miesięcznie

AeroCare Temp urządzenie do dezynfekcji rąk z kamerą termowizyjną

AeroCare Temp

Duży wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem i zdalnym pomiarem temperatury ciała

dzierżawa 300 zł miesięcznie

AeroCare Smart GSM reklamowo informacyjny do bezdotykowej dezynfekcji rąk płynem propozycja brandingu

AeroCare Smart

Duży wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem i ekranem dotykowym informacyjno-reklamowym LCD 27″

dzierżawa 290 zł miesięcznie