Skuteczna dezynfekcja rąk w miejscach publicznych – jak o nią zadbać?

Dokładne odkażanie dłoni ma szczególne znaczenie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody i mydła. W obiektach użyteczności publicznej, w których każdego dnia bywa mnóstwo osób, warto udostępnić wydajne i skuteczne preparaty do dezynfekcji rąk. Najlepiej, gdy są one aplikowane z automatycznych urządzeń obsługiwanych bezdotykowo. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wybrać takie sprzęty oraz czym kierować się przy zakupie preparatów, zapraszamy do zapoznania z naszymi wskazówkami.
płyn do higienicznej dezynfekcji dłoni duże opakowanie 5 litrów
olleclean płyn do dezynfekcji dłoni duże opakowanie 5 litrów

Bezdotykowa dezynfekcja dłoni – potrzebny sprzęt

Aby dezynfekcja była skuteczna, trzeba zadbać o możliwość sterylnej aplikacji płynu odkażającego. W tym celu należy zainwestować w wysokiej jakości urządzenia – są one przystosowane do użytkowania w miejscach publicznych, gdzie liczy się odporność na częstą eksploatację oraz niezawodność. Wśród najważniejszych parametrów, na jakie powinniście zwrócić uwagę, wybierając stacje do dezynfekcji dłoni, są:

wymiary – mają one znaczenie, jeśli dysponujecie ograniczoną przestrzenią i nie możecie pozwolić sobie na duże urządzenie, które zajęłoby zbyt wiele miejsca i utrudniło tym samym korzystanie z pomieszczenia

pojemność zbiornika na płyn – musi ona odpowiadać na szacowane zapotrzebowanie. Jeśli dany obiekt jest odwiedzany każdego dnia przez wiele osób, trzeba zapewnić im stały dostęp do płynu odkażającego. Im większa objętość pojemnika na preparat, tym lepiej – unikniecie dzięki temu konieczności ciągłego kontrolowania i uzupełniania zapasu

funkcje dodatkowe – nowoczesne stacje do dezynfekcji rąk są wyposażone w czujniki temperatury oraz ekrany do wyświetlania wiadomości marketingowych lub informacji dla gości obiektu, mogą też posiadać opcję sygnalizowania kończącego się płynu

Jakie preparaty do odkażania dłoni wybrać?

Choć wybór stacji do dezynfekcji dłoni ma duże znaczenie, równie istotna jest jakość płynu odkażającego. Aby był skuteczny, musi zawierać minimum 70% alkoholu etylowego. Tylko taka wartość daje gwarancję perfekcyjnej dezynfekcji, usunięcia mikroorganizmów i wirusów. Dobrze, gdy preparat wykazuje właściwości antybakteryjne, pozostawiając dłonie w nienagannej czystości. Chcąc zapewnić komfort użytkownikom korzystającym ze środka odkażającego, warto wziąć pod uwagę również:

płyn do higienicznej dezynfekcji rąk

zawartość dodatkowych składników nawilżających – świetnie sprawdza się w tym celu gliceryna, która odpowiada za nawodnienie skóry i zniwelowanie poczucia jej wysuszenia, wspomaga regenerację warstwy lipidowej naskórka i pielęgnuje go

konsystencję – powinna być lekka, a płyn musi łatwo się rozprowadzać i szybko wchłaniać

zapach – nie może być zbyt drażniący i ostry, ponieważ zniechęci gości Waszego obiektu do korzystania z dezynfekcji

innowacyjne technologie AeroCare Advance

Gdzie warto ustawić stacje do bezdotykowej dezynfekcji dłoni?

Urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni sprawdzą się w miejscach publicznych, często odwiedzanych przez ludzi. To przede wszystkim:

placówki edukacyjne – szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe,
biurowce,
gabinety specjalistyczne – lekarskie i usługowe,
galerie handlowe,
punkty obsługi turystów – dworce i lotniska,
hotele i pensjonaty,
restauracje.

W tych przestrzeniach niezwykle ważne jest zapewnienie dostępu do szybkiej i skutecznej dezynfekcji – stacja wolnostojąca pozwala na dowolne przemieszczanie, możecie więc ustawić ją w wybranym miejscu i łatwo transportować. Warto zadbać o takie urządzenie przy wejściach do wspomnianych obiektów oraz w pobliżu wind.

Decydując się na nowoczesne akcesoria do odkażania dłoni, zyskujecie pewność ich niezawodności i łatwości obsługi. Intuicyjne korzystanie z dezynfekcji sprzyja zachęceniu użytkowników do pobierania płynu, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo i higienę. Warto więc starannie dobierać urządzenia oraz umieszczane w nich preparaty, aby goście Waszego obiektu byli zadowoleni i mieli zapewniony komfort i sterylność na najwyższym poziomie.

Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk aerozolem AeroCare Basic dysze olleclean branding

AeroCare Basic

Kompaktowy wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem


dzierżawa 99 zł miesięcznie

AeroCare Advance automat do bezdotykowej dezynfekcji rąk atomizerem branding

AeroCare Advance

Duży wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolemdzierżawa 130 zł miesięcznie

AeroCare Temp urządzenie do dezynfekcji rąk z kamerą termowizyjną

AeroCare Temp

Duży wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem i zdalnym pomiarem temperatury ciała

dzierżawa 300 zł miesięcznie

AeroCare Smart GSM reklamowo informacyjny do bezdotykowej dezynfekcji rąk płynem propozycja brandingu

AeroCare Smart

Duży wariant wolnostojący
z funkcją bezdotykowej dezynfekcji rąk aerozolem i ekranem dotykowym informacyjno-reklamowym LCD 27″

dzierżawa 290 zł miesięcznie